Cleanstone - Produkty, oferty, nowości

Artykuł

Czyszczenie kostki brukowej przez profesjonalistów.

8 miesięcy temu

Czyszczenie kostki brukowej przez profesjonalistów

Posted on 9 maja 2017

Kostka brukowa, tuż przy naszym pięknym domu, już dawno zarosła mchem, poszarzała, a na dodatek samochód trochę wyciekł i pojawiły się plamy po oleju. Dodatkowo w niektórych miejscach zostały ślady po cemencie. No w końcu przybudówka powstawała pełna parą. Ale nadal chcemy mieć piękne podwórze i okolice domu. Konieczne może być czyszczenie kostki brukowej, aby przywrócić jej dawny blask.

Jak wygląda czyszczenie kostki brukowej przez profesjonalistę?

Możemy zakupić myjkę wysokociśnieniową i zająć się myciem kostki brukowej sami. Jest to rozwiązanie czasochłonne, odpowiednie dla osób, które lubią się krzątać koło domu. Możemy też zadzwonić do firmy specjalizującej się w sprzątaniu tego typu nawierzchni. Przyjadą, wypakują swój sprzęt i zabiorą się do roboty.

Rękawy w górę i… czyścimy kostkę brukową.

Profesjonalna myjka wysokociśnieniowa wyrzuca z siebie strumień wody pod wysokim ciśnieniem. W połączeniu z użytymi detergentami oraz czasem przy pomocy specjalnych nakładek, brud znika w oczach. Taki efekt nie jest możliwy przy użyciu domowego węża ogrodowego, a jest znacznie słabszy, gdy użyjemy nieprofesjonalnych, a więc znacznie tańszych myjek wysokociśnieniowych.

Myjką usuniemy też chwasty i trawę, która wyrosła w szczelinach bruku oraz wymieciemy złogi liści i piachu. Poradzi sobie także znakomicie z plamami po oleju silnikowym i tłuszczu.

Specjalista zaimpregnuje nam kostkę brukową, także będzie bardziej trwała i zwiększy swoje właściwości antypoślizgowe w zimie i podczas roztopów. Pozwoli to też zachować efekt świeżości na dłużej.

Czyszczenie kostki brukowej przynosi fenomenalne efekty. Wygląda, jakby przed chwilą została położona. Jest bardziej odporna na mróz i deszcz.

Nasza firma oferuje czyszczenie kostki brukowej w Częstochowie, Kłobucku, Olsztynie, Poraju i okolicach. Sprawdź naszą ofertę.

 

Mycie elewacji

8 miesięcy temu

Mycie elewacji

Posted on 10 maja 2017

Piękna elewacja jest wizytówką naszego domu. Niestety po latach ulega zabrudzeniu kurzem, sadzą, albo co gorzej zarasta glonami, albo pleśnią. Konieczne może się okazać mycie elewacji.

Warto już na etapie budowy domu być świadomym zużywania i brudzenia się tynków. Można proces spowolnić, wybierając konkretne tynki.

Elewacja gładka jest mniej podatna na zabrudzenia, bo ze względu na fakturę kurz osiada się w mniejszym stopniu. W przypadku elewacji ziarnistej, zanieczyszczenia zalegają się w zagłębieniach. Warto wybrać też tynki mniej nasiąkliwe, które będą lepiej chroniły przed tym, by brud z deszczem wnikał głębiej do środka. Lepsze pod tym względem są tynki silikatowe, akrylowe i silikonowe. Najbardziej nasiąkliwe są tynki mineralne. Jeżeli dokonamy dobrego wyboru, praca konserwatorskie przesuną nam się o lata do przodu.

Mycie elewacji- jak się do tego zabrać?

Polecamy mycie elewacji myjką ciśnieniową. Możecie zrobić to samodzielnie, lub zamówić profesjonalną firmę, która zrobi to za was. Specjalista ustawi ciśnienie na odpowiednim poziomie, dobierze dyszę, właściwie ustawi odległość i dobierze odpowiedni detergent w zależności od rodzaju zabrudzenia.

Jak wygląda czyszczenie elewacji z glonów?

Tu może się okazać potrzebne zakupienie środka grzybobójczego i nałożenie go. Potem polecamy mycie elewacji Kartcherem, który doprowadzi ją do doskonałego wyglądu.

Po udanym myciu elewacji zalecana może być impregnacja.

Niekiedy może się zdarzyć, że po umyciu budynku, gdy zabrudzenia były głębokie,  konieczne będzie pokrycie elewacji warstwą farby, która odświeży efekt.

Jeżeli chcą państwo poznać cenę mycia elewacji, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą tutaj.

Oferujemy mycie elewacji w Częstochowie, Kłobucku, Olsztynie, Poraju i okolicach.

Czyszczenie kostki brukowej- porady.

8 miesięcy temu

Czyszczenie kostki brukowej porady

Posted on 16 maja 2017

Kostka brukowa zdobi i sprawia, że wygodnie można podjechać pod budynek. Z tego powodu jest wybierana przez wiele osób do wyłożenia podjazdów lub ścieżek. Nasza firma oferuje czyszczenie kostki brukowej Częstochowa i okolicach. A oto garść porad od naszych specjalistów, dotycząca samodzielnego dbania o własne podwórze.

Jak dbać o kostkę brukową?

Podstawowym zajęciem pielęgnacyjnym jest jej zamiatanie. Jeżeli na samym początku kupiliśmy odpowiedni bruk, zaimpregnowany fabrycznie, to jej trwałość jest wysoka i dopiera po latach może się pojawić konieczność odświeżenia jej w celu przywrócenia pierwotnego koloru. Przez ten czas zamiatanie może okazać się wystarczające.

Co może powodować dodatkowe kłopoty?

Na kostce brukowej mogą pojawić się zabrudzenia po oleju napędowym lub tłuszczu z grilla. Można sobie z nimi poradzić, posypując je piaskiem. Piasek wsiąknie część tłustej substancji, następnie będzie można przemyć kostkę wodą ze specjalnym detergentem.

W wyniku przeprowadzania prac budowlanych, mogą się pojawić plamy z cementu na kostce brukowej. Należy je oddrapać , a następnie umyć wodą.

Innym problem, z jakim przyjdzie się zmierzyć właścicielom kostki brukowej, mogą być wyrastające rośliny oraz mchy w przestrzeniach między kostkami. Jeżeli w szczeliny między kostkami dostanie się wilgoć np. z opadów atmosferycznych, to stworzy to doskonałe warunki dla rozwoju  flory. W tym wypadku trzeba mniejsze roślinki wyrwać szpachelką, a większe chwastownikiem . Można też użyć specjalnej szczotki drucianej przeznaczonej do czyszczenia kostki brukowej. Potem  należy nałożyć specjalny preparat, który unieszkodliwi korzenie roślin, które znajdują się głębiej. Preparat musi być zostawiony na kilka godzin, aby dobrze wsiąknął. Potem kostkę brukową trzeba porządnie umyć wodą z odpowiednim detergentem.

Bruk może zszarzeć, albo mogą się na niej pojawić odbarwienia np. w wyniku posypywania jej w zimie solą. Wtedy najlepiej jest umyć kostkę wodą ze specjalnym detergentem.

Czym czyścić kostkę brukową?

Najłatwiejszym sposobem na wyczyszczenie kostki brukowej jest użycie myjki ciśnieniowej, która generując strumień wody pod dużym ciśnieniem, powoduje wymywanie roślin i mchów z przestrzeni między kostkami oraz błyskawicznie odświeża ją ze wszelkich plam. Dzięki temu używamy delikatniejszej chemii niż w przypadku mycia ręcznego. Warto uważać przy samodzielnym czyszczeniu, bo możemy wymyć piasek znajdujący się w szczelinach i konieczne może się okazać jego uzupełnienie.

Ostatnim ważnym elementem dbania o kostkę brukową jest jej impregnacja. Sprawi ona, że kostka brukowa będzie bardziej odporna na działanie warunków atmosferycznych(deszczu, czy mrozu), zachowa żywy kolor na dłużej i zminimalizuje aktywność roślinek. Łatwiej też będzie ją oczyścić następnym razem.

Jeżeli nie chcesz robić tego wszystkiego samodzielnie, to zadzwoń do nas, a my przyjedziemy i wyczyścimy ci kostkę brukową w Częstochowie, Kłobucku, Olsztynie, Poraju i okolicach.

Czyszczenie kostki brukowej Częstochowa – oferta.

Na czym polega mycie ciśnieniowe

8 miesięcy temu

Mycie ciśnieniowe

Posted on 18 maja 2017

Na czym polega mycie ciśnieniowe?

Mycie ciśnieniowe zyskuje na popularności. Ułatwia dbanie o samochody, tynki, bruk oraz inne urządzenia, ponieważ strumień wody dociera w trudno dostępne miejsca.

Myjki ciśnieniowe stały się ostatnio bardzo modne i słusznie. Już nie trzeba szorować nawierzchni, żeby odzyskać ich dawny blask. Po prostu bierzemy dyszę w rękę i łatwo i przyjemnie czyścimy nasze otoczenie. Urządzenia wykorzystują wodę pod dużym ciśnieniem, dzięki temu zużywamy mniej detergentów oraz mniej wody, bo wydatkowana jest bardziej efektywnie. Ciśnienie dochodzi do 150 barów, normalna domowa instalacja jest w stanie wytworzyć ciśnienie o sile 3 barów. Myjka często jest wyposażona w obrotową końcówkę, która pozwala na czyszczenie o szerokim zasięgu. Ma długą lancę, dzięki czemu czyścimy bezpiecznie, bez konieczności schylania się, co jest bezpieczne dla naszych pleców.

Niektóre myjki mają opcję wyrzucania piasku, który dodatkowo pomaga w czyszczeniu.

Myjkę podłączamy do źródła wody. W skład urządzenia wchodzi odpowiednia pompa, która wytwarza silne ciśnienie pozwalające czyścić dokładnie i efektywnie. Woda pod ciśnieniem wędruje do pistoletu natryskowego. Do korpusu nalewany też detergentów wedle potrzeb.

Naszą myjkę możemy wyposażyć w dodatkowe końcówki- szczotki zwykłe, obrotowe, gąbki, lance natryskowe.

Niektóre myjki wyposażone są także w węża zasysającego i filtr, które umożliwiają korzystanie z wody z jeziora lub stawu.

Innym przydatnym urządzeniem będzie manometr, który pozwoli nam kontrolować ciśnienie wytwarzane przez myjkę.

Nasza myjka będzie w stanie wytworzyć kilka rodzajów strumienia wody:

Silny i wąski- sprawdzi się przy czyszczeniu szpar i plamek

Silny rotacyjny- do czyszczenia powierzchni ziarnistych oraz do czyszczenia długotrwałych zabrudzeń

Niskociśnieniowy- najbardziej oszczędny, służy do czyszczenia powierzchni gładkich.

Płaski- pomocny przy myciu dużych powierzchni np. alejek

 

 

Mycie ciśnieniowe – wskazówki bezpieczeństwa:

-Nigdy nie kieruj strumienia wody na człowieka lub zwierzę.

-korzystaj z okularów ochronnych

-Najpierw zamknij dopływ wody, a potem wypróżnij myjkę z pozostałości wody

– powierzchnie czyść od góry do dołu

-nie używaj zwykłych myjek do celów profesjonalnych, bo zużyją się bardzo szybko

– używaj wodoszczelnych złączy i wtyczek

 

Polecamy obejrzeć ten filmik, by przekonać się, jak przyjemne i skuteczne może być mycie ciśnieniowe:

https://www.youtube.com/watch?v=eoY427E7KwE

Tutaj możecie Państwo poczytać o tym, jak kostkę brukową czyszczą profesjonaliści.

A tutaj kilka porad dotyczących dbania o kostkę brukową w domowych warunkach.

Jak wybrać myjkę ciśnieniową

8 miesięcy temu

Myjka ciśnieniowa- jak wybrać?

Posted on 31 maja 2017

Myjka ciśnieniowa- czy kupić i jeżeli tak, to którą wybrać- to pytania, które zyskują na aktualności.

Te niepozorne urządzenia na dobre weszły do użytku codziennego. Używane są zarówno przez gospodarstwa domowe, jak i przez specjalistów. Prostota użytkowania i niesamowite efekty przekonują coraz większą liczę osób do zakupu. Możemy za jej pomocą wyczyścić rower, samochód, kostkę brukową, elewacje, traktor, taras itp. Łatwo i przyjemnie.

 

Gdy już zdecydujemy się na zakup, stajemy przed trudnym wyborem, ponieważ rynek oferuje szereg modeli na sprzedaż.

 

Pierwsza rada,  jaką udzielimy to- wybieraj sprzęt znanych marek, co daj ci gwarancję jakości oraz ułatwi życie w przypadku potencjalnych reklamacji, czy zwrotów. Cleanstone używa sprzętu znanej i cenionej niemieckiej firmy Karcher. Inne polecane marki to Kranzle, czy Sthil.

Kolejny krok, to odpowiedzenie sobie na pytanie, czy myjka będzie używana do celów komercyjnych, czy na prywatny użytek.  Jeżeli będziemy używać go okazjonalnie, do czyszczenia własnego podwórza, to wystarczy nam urządzenie słabsze, a dzięki temu tańsze. Jeżeli będziemy prywatnie użytkować naszą myjkę, ale za to do dużych powierzchni i z dużą częstotliwością, warto wybrać solidniejsze urządzenie, o lepszych parametrach.

 

Polecamy przyjrzeć się uważnie następującym właściwościom:

 

ciśnienie wody – czyli wyrażona w barach siła, z jaką woda zostanie wyrzucona z myjki. Sprawdź, jakie jest maksymalne ciśnienie wytwarzane przez interesującą cię myjkę.

wydatek wody – to parametr, który mówi nam, ile litrów wody zużyjemy, korzystając z myjki przez godzinę

obszar roboczy – wskazuje powierzchnię, wyrażoną w metrach kwadratowych, jaką jesteśmy w stanie wyczyścić w ciągu godziny

dodatkowe wyposażenie – w zależności od potrzeb możemy dobrać końcówki, detergenty.

 

Najprostsze myjki ciśnieniowe zużywają mniej więcej 400 litrów wody na godzinę. Średniej klasy urządzenie wytwarzają ciśnienie w wysokości 100-130 barów. Dzięki powyższym parametrom jesteśmy w stanie umyć ok. 20 metrów kwadratowych powierzchni. Natomiast sprzęt wyższej klasy przez godzinę zużyje 500 litrów, ale wyczyści powierzchnię już około 40 m2 na godzinę. Urządzenia profesjonalne są zazwyczaj znacznie cięższe i większe.

 

 

Myjka ciśnieniowa- pytania, na jakie warto sobie odpowiedzieć przed zakupem

Z jakiego materiału wykonana jest myjka?

Czy posiada funkcję podgrzewania wody?

Czy ciężar jest dostosowany do twoich potrzeb?

Czy wygodnie jest ci ją użytkować?

 

Można też zwrócić uwagę na długość kabla, byśmy mogli z niej korzystać bez używania dodatkowych zasilaczy.

Warto także przestudiować gwarancję, żeby nie spotkały nas żadne niespodzianki.

Życzymy udanych wyborów. A jeżeli chcesz, żebyśmy przyjechali do Ciebie i wyczyścili Ci kostkę brukową, zapoznaj się z naszą ofertą tutaj.

myjka ciśnieniowa