DS Auto Sp. z o.o. Skup Katalizatorów Chrzanów - Produkty, oferty, nowości

Nowości

Skup katalizatorów-skup filtrów dpf-skup ceramiki

9 miesięcy temu

Katalizatory Chrzanów-D S AUTO

 

Oszczędność czasu

Wieloletnie doświadczenie firmy sprawia, że jesteśmy w stanie rzetelnie wycenić każdy katalizator w kilka sekund. Prowadzimy szybką wycenę katalizatorów, przeprowadzoną na postawie zdjęcia przesłanego telefonem lub poprzez e-mail. Wycena katalizatorów w różnych skupach, często oddalonych od siebie jest stratą czasu, na którą nie możemy pozwolić naszym Klientom. Szybka i kompleksowa wycena katalizatorów to wyróżnik naszej firmy.

Pomoc przy sprzedaży

Znajomość rynku oraz procedur pozwala nam na kompleksową pomoc prawną przy wypełnianiu oraz kompletowaniu dokumentów, niezbędnych przy sprzedaży katalizatorów. W ramach sprzedaży używanych katalizatorów, oferujemy Państwu bezpłatne wycięcie monolitu. Od razu po dokonaniu transakcji, nasi Klienci otrzymują płatność gotówką, aby zminimalizować czas oczekiwania na zapłatę oraz zapewnić Państwu bezpieczeństwo współpracy .

Recykling katalizatorów

W 2013 r do produkcji katalizatorów zużyto ok. 37% wyprodukowanej platyny, 76,9% palladu i 79,6% rodu, zatem ich recykling jest pożądany ze względów ekonomicznych i ekologicznych. Uzyskanie 1 kg platyny wymaga wydobycia ok. 150 ton rudy z głębokości 1000 m. Wydobytą rudę poddaje się mieleniu, sortowaniu i obrobieniu metodami pirometalurgicznymi i hydrometalurgicznymi. Z 2 ton starych katalizatorów uzyskuje się ok. 1-3 kg platyny. Biorąc pod uwagę ogromną liczbę pojazdów poruszających się na świecie po drogach (już w 2010 przekroczyła ona 1 bilion) oraz fakt, że przeciętna trwałość katalizatorów to ok. 80 tys. km, czyli ok. 4 lat, można wnioskować, że coraz większa liczba tego typu zużytych reaktorów będzie wymagała zagospodarowania Jednak ilości platynowców pochodzących z odzysku są wciąż niewystarczające, jedynie 36% wyprodukowanej w roku 2012 platyny(175 ton) pochodziło z recyklingu. Jak z tego wynika ogromna ilość pieniędzy zainwestowana w budowę katalizatorów trafia na złomowiska

Artykuł

skup filtrów dpf-skup katalizatorów-wycena

7 miesięcy temu

Typowe problemy aut z dpf-em

RECYKLING KATALIZATORÓW-DS AUTO SP ZOO CHRZANÓW

Słysząc słowo DPF szczególnie podczas wizyty u mechanika, zapala Nam się czerwona lampka. Dlaczego akurat w moim samochodzie musi być DPF. Wiele o Nim słyszałem i nie ma dobrej opinii. Jak rozpoznać problem z DPF-em?

Czym jest DPF?

DPF, a tak naprawdę filtr cząstek stałych jest filtrem montowanym w układach wydechowych silników wysokoprężnych (wymogi unijne zmuszają powoli do montowania filtrów także w samochodach z silnikiem benzynowym). Głównym jego zadaniem jest oczyszczanie spalin, a konkretniej gazów spalinowych z cząstek sadzy i popiołu. Skrót DPF używany jest praktycznie we wszystkich samochodach i pochodzi od angielskich słów: Diesel Particulate Filter. Filtr cząstek stałych spotykany w samochodach francuskich oznaczany jest jako FAP – filtre a particules.

Wzrósł poziom oleju silnikowego

W autach wyposażonych w filtr cząstek stałych coraz częściej obserwuje się znaczący wzrost poziomu oleju silnikowego. Dlaczego? Wszystko poprzez nieukończony proces dopalania filtra. Sterownik odpowiedzialny za jego regeneracja, podczas wypalania zwiększa dawkę paliwa w celu podwyższenia temperatury spalin. Jeżeli sadzy jest zbyt dużo, bądź proces zostanie przerwany, a co gorsza wypalanie odbywa się w złych warunkach, nadmiar paliwa, które nie zostało wypalone poprzez tuleje cylindrowe przedostaje się do miski olejowej, gdzie miesza się z olejem. Problem ten dotyczy głównie samochodów wyposażonych w suchy filtr cząstek stałych. W przypadku stwierdzenia zwiększenia się poziomu oleju silnikowego niezwłocznie udajmy się do serwisu w celu serwisowego wypalenia filtra cząstek stałych. Po zakończonym procesie nie zapominajmy o wymianie oleju silnikowego na nowy.

Kontrolka filtra cząstek stałych

Filtr cząstek stałych ma swoją kontrolkę w pojeździe, której zapalenia nie wróży niczego dobrego. W przypadku jej zapalenia nie pozostaje Nam nic innego jak stworzyć sterownikowi filtra cząstek stałych idealne warunki do przeprowadzenia regeneracji. Jakie to są warunki? Przede wszystkim jazda poza miejska ze stała prędkością utrzymując odpowiednie obroty silnika. Zapalenie się kontrolki oznacza zapełnienie pojemności roboczej filtra cząstek stałych. Jeżeli nie wykonamy wypalania silnik przejdzie w tryb awaryjny i konieczna będzie wizyta w serwisie. Pamiętajmy, że w przypadku zapalenia się kontrolki proces wypalania można opóźnić o jeden bądź dwa dni. Nie więcej!

Skończył się płyn

W przypadku filtra mokrego cząstek stałych do jego odpowiedniej pracy potrzebny jest specjalny płyn, dzięki któremu możliwy jest proces wypalania sadzy z filtra. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do serwisu w celu uzupełnienia płynu. Pamiętajmy, aby podczas takiej wizyty zwrócić uwagę, aby mechanik sprawdził czy brak płynu spowodowany jest jego zużyciem czy wyciekiem. Płyny stosowane do filtrów cząstek stałych to: Eolys, DPX bądź Infineum.

Pamiętajmy, aby nie lekceważyć pierwszych objawów zapchania filtrów cząstek stałych, ponieważ jego całkowite zapchanie może skutkować dużymi wydatkami. Dodatkowo starajmy się „raz na jakiś czas” zapewnić sterownikowi filtra idealne warunki do procesu wypalania.

www.katalizatorychrzanow.pl

Skup katalizatorów-skup filtrów dpf-skup ceramiki

9 miesięcy temu

SKUP I WYCENA KATALIZATORÓW

 

DS. auto to firma oferująca skup katalizatorów, usługę mielenia monolitu w młynach kulowych oraz bezpłatnego wycinania monolitu z katalizatorów. Bogate doświadczenie i wieloletnia obecność na rynku pozwala nam świadczyć usługi skupu i recyklingu katalizatorów na najwyższym poziomie. Na naszej stronie dowiecie się Państwo jak wycenić katalizator oraz dlaczego warto skorzystać z naszych usług. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz kontaktu.

Dlaczego katalizatory Chrzanów?

Doświadczenie

Katalizatory Chrzanów to sprawdzony i pewny partner biznesowy. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że wiemy wszystko na temat skupu katalizatorów oraz ich rzetelnej wyceny. Klienci naszej firmy mają gwarancję fachowej obsługi oraz doradztwa w zakresie skupu używanych katalizatorów. Współpracujemy jedynie z profesjonalistami, którzy doskonale znają się na swoim fachu

Szukaj kooperanta

skup filtrów dpf-skup katalizatorów

7 miesięcy temu

Wycena każdego rodzaju filtra dpf,bezpatna wycena w każdym wojewodzctwie 

www.katalizatorychrzanow.pl