Magda , opublikowano ponad 4 lata temu
Stanowczo nie polecam. Oszukiują i naciągają klientów. Złożone zamówienie na elementy ze stali na początku marca z ustaloną w tamtym momencie cena i dogadaniem, że transport przy okazji innej trasy w ciągu 2 tygodni, wszystko to zostało potwierdzone e-mailem (brak informacji, że należy wpłacić zaliczkę czy całość zamówienia). Po 3 tygodniach braku odzewu i moim telefonie, dostałam o informację, że jeszcze nie ma trasy w tym kierunku i że cena będzie już wyższa, bo cena na rynku wzrosła.
Oczywiście, że wzrosła, dlatego składałam zamówienie na początku marca i prosiłam o potwierdzenie.
Firma nie dostarczyła towaru przez 3 tygodnie i teraz przez to ja mam płacić więcej. Brak trasy w tym kierunku jestem w stanie zrozumieć i poczekać, jednak nie daje to prawa sprzedawcy do podniesienia ceny, obowiązuje cena w momencie zamówienia.
Dodatkowo podczas rozmowy obaj Panowie właściciel oraz pracownik, opryskliwi, próbują zagadać, nie dopuścić do głosu i są zdziwieni, że oszukany klient mówi podniesionym, nerwowym tonem, grożenie, że w taki sposób rozmowy prowadzić nie będziemy.
Po informacji, że mam potwierdzenie emailem, że takie działania są niezgodne z prawem, aby zmieniać cenę oraz że obowiązuje mnie cena w momencie zamówienia, Pan właściciel polecił mi egzekwować to prawnie.
Tłumaczenie o wzroście cen na rynku. Tak jest wzrost, dlatego składałam zamówienie z początkiem marca, nie teraz. I owszem mam zamiar egzekwować to prawnie.
Konsultowałam sprawę z rzecznikiem praw konsumenta i jest to działanie bezprawne, nie ma znaczenia czy jest zaliczka wcześniej lub płatność, ponieważ może być płatność przy odbiorze, na szczęście mam potwierdzenie zamówienia na emailu.
Powtarzam, niepoważna, nieodpowiedzialna firma, która naciąga klientów.
Jeżeli ktoś chce składać zamówienie to polecam kupować, płacić i odbierać w tym samym dniu, ponieważ nie można być pewnym ustaleń.