Najczęściej zadawane pytania

1. Co lub kto to jest baza danych CYLEX Polska?

S.C. CYLEX Tehnologia Informaţiei S.N.C. jest zarejestrowaną w Rumunii i zarządzaną online bazą danych pod nazwą CYLEX.

Rejestracja firm w naszej bazie danych jest bezpłatna, a profile zarejestrowanych u nas firm ukazują się zazwyczaj już w pierwszych 10 wynikach szukania w wyszukiwarce.

CYLEX utworzył bazy danych także w innych krajach, np. baza danych Cylex z Południowej Afryki, Hiszpani, Kanady, Australi, Węgier, Francji, Włoch, lub USA.

Nasze bazy danych oferują użytkownikom możliwość prezentacji swoich przedsiębiorstw tak, aby mogły udzielić one informacji o swoich produktach i usługach poprzez dodanie np. filmów video, zdjęć, logo firmy, aktualności o firmie bądź specjalnych ofert rabatowych dla swoich klientów, a także ofert współpracy.

2. Jak mogę zarejestrować za darmo moją firmę w bazie danych CYLEX?

W celu darmowej rejestracji firmy w bazie danych CYLEX prosimy użyć podanych na stronie http://www.cylex-polska.pl linków.

3. Jak mogę uaktualnić moje dane kontaktowe w bazie danych CYLEX?

Są dwie możliwości zmiany informacji dotyczących Twojej firmy w naszej bazie danych. Jeżeli jeszcze nie posiadasz prywatnego hasła, wypełnij formularz, który znajduje się w profilu Twojej firmy poprzez kliknięcie na Edytuj profil firmy. Wprowadzone przez Ciebie zmiany zostaną z uwagą sprawdzone przez naszych pracowników. Jeżeli posiadasz prywatne hasło, skorzystaj z możliwości edytowania danych kontaktowych w menu po lewej stronie, które pojawia się na pierwszej stronie po logowaniu Zaloguj sie. Zmiany wprowadzone w ten sposób ukazują się natychmiast online. Możesz także w każdej chwili wysłać do nas e-mail ze zmianami, które chcesz wprowadzić na adres info@cylex.pl

4. Dlaczego wizytówki firm w bazie danych CYLEX są różne, niektóre zawierają np. adres emailowy, opis firmy i słowa kluczowe, a inne nie?

W bazie danych CYLEX wszystkie firmy mają możliwość szczegółowej prezentacji swoich produktów w języku angielskim lub w innych językach, a także podania danych o swojej ofercie, serwisie, godzinach przyjęć oraz wgrania własnego logo. Im bardziej szczegółowa prezentacja (opis firmy oraz wykaz serwisów i produktów, a także liczba słów kluczowych) tym skuteczniejsze jest wyszukiwanie w wyszukiwarce CYLEX i pozostałych wyszukiwarkach jak np Google.

5. Czy w bazie danych CYLEX mogę bezpłatnie wytyczyć trasę dojazdu do mojej firmy?

Tak, w bazie danych CYLEX istnieje możliowść wytyczenia trasy dojazdu do Twojej firmy. Istnieje również funkcja wytyczenia trasy dojazdu z dowolnego punktu A do punktu B. Mapkę dojazdu możesz również wstawić na stronę internetową Twojej firmy.

6. Jak mogę poprawić na mapce lokalizację mojej firmy?

Aby zmienić pozycję markera na mapce, musisz się zalogować za pomocą prywatnego hasła i numeru identyfikacyjnego firmy. Następnie kliknij na Sprawdź swoją mapkę w menu po lewej stronie. Kliknij na czerwonego markera i przeciągnij go na odpowiednią pozycję na mapie trzymając wciśnięty lewy przycisk myszki. Po ustawieniu markera w odpowiedniej pozycji puść przycisk myszki i kliknij na Zapisz.

7. Dlaczego lokalizacja markera na mapce jest w złym miejscu?

Lokalizacja markera na mapce jest ustawiana automatycznie przez specjalny program, dlatego może być czasem niepoprawna. Jest to najczęściej spowodowane podobieństwem nazw niektórych ulic lub brakiem poszukiwaniej ulicy na mapie. W takim przypadku wytyczona zostanie inna trasa prwadząca do ulicy o podobnej nazwie. Z góry przepraszamy za tą niedoskonałość programu.

8. Jak to możliwe, że moja firma widnieje w bazie danych CYLEX Polska, jeżeli nigdy jej nie rejestrowałem?

Baza danych CYLEX regularnie przeszukuje ogólnie dostępne źródła internetowe w celu aktualizacji i uzupełnienia danych. W ten sposób zdobyte dane są dostępne w naszej wyszukiwarce. W podobny sposób funkcjonują również inne wyszukiwarki jak np. Google. Wiele firm istniejących w bazie danych CYLEX zostało także zarejestrowanych przez ich właścicieli lub przez pracowników CYLEX, którzy otrzymali takie zlecenie drogą mailową.

9. Jak mogę zamówić/odmówić Newsletter?

W celu zamówienia bądź odmówienia Newsletter, prosimy skontaktować się z nami drogą mailową na adres info@cylex.pl

10. Dlaczego wprowadzone przeze mnie zmiany nie są jeszcze widoczne online?

Wchodząc na szczegółowy profil wybranej firmy, masz możliwość eydcji danych zawartych w jej wizytówce poprzez kliknięcie na Edytuj profil firmy. W ten sposób wprowadzone zmiany nie ukazują się jednak od razu online, gdyż są one najpierw weryfikowane przez naszych pracowników. Weryfikacja podanych zmian trwa z reguły nie dłużej niż 72 godzin.

12. Jak mogę usunąć moją firmę z bazy danych CYLEX Polska?

Jeżeli chcesz usunąć Twoją firmę z bazy danych CYLEX, ponieważ np. już nie istnieje, skontaktuj się z nami drogą mailową na adres info@cylex.pl. Wizytówka Twojej firmy zostanie wtedy całkowicie usunięta z bazy danych CYLEX. Do usuwanie wpisów z bazy danych uprawnieni są tylko i wyłącznie pracownicy CYLEX.

13. Co mogę zrobić, aby moją firmę można było szybciej i łatwiej znaleźć w wyszukiwarce?

Podając dane firmy przy wypełnianiu formularza, wpisz w pole słowa kluczowe jaknajwięcej słów, które korespondują z zakresem działalności Twojej firmy. Im więcej umieścisz słów kluczowych w profilu Twojej firmy, tym większe będzie prawdopodobieństwo znalezienia jej przez potencjalnych klientów szukających w wyszukiwarce CYLEX, ale także w innych wyszukiwarkach typu Google czy Yahoo. Masz również możliwość uzupełnienia, bądź dodania kolejnych słów kluczowych w późniejszym czasie, możesz to zrobić logując się za pomoca hasła osobistego lub wypełniając formularz przy zamawianiu hasła.

14. Dlaczego słowa kluczowe są takie ważne?

Za pomocą słów kluczowych można zaprezentować całą gamę produktów, usługa także ofert i marek, których poszukują użytkownicy internetu. Duża ilość słów kluczowych oznacza częstsze pojawianie się firmy w wynikach wyszukiwań. Na przykład, jeżeli Twoja firma to hotel, słowami kluczowowymi w takim przypadku mogą być : hotel, pokój, pomieszczenie, łazienka, restauracja, turystyka, basen, pokój jednososobowy, pokój dwuosobowy, bądź wiele wiele innych w zależności od oferowanych usług.

15. Jak mogę otrzymać hasło osobiste dla mojej firmy?

W celu bezpośredniej edycji danych Twojej firmy zamów hasło osobiste poprzez wypełnienie formluarza, który znajduje się w szczegółowym profilu firmy. Jeżeli posiadasz już hasło, ale je zapomniałeś, skontaktuj się z nami drogą mailową na adres info@cylex.pl

16. Czy mogę dodać więcej oddziałów tej samej firmy do bazy danych CYLEX Polska?

Jeżeli Twoja firma posiada wiele oddziałów lub siedzib, możesz założyć oddzielną wizytówkę dla każdego z oddziałów, postępujac w ten sam sposób jak w przypadku normalnej rejestracji firmy. Niezależnie od tego ile oddziałów firmy wprowadzisz do naszej bazy danych, nie poniesiesz za to żadnych kosztów.

17. Co muszę zrobić, aby moja firma ukazywała się na pierwszych miejscach w wyszukiwarce?

Ukazanie się na pierwszych miejscach wyszukiwarki CYLEX jest obecnie możliwe wyłącznie dzięki wprowadzeniu np. oferty rabatowej (dalsze informacje czytaj na stronie www.cylex-polska.pl). Nie zapomnij jednak, iż duża liczba słów kluczowych również koszystnie wpływa na pozycjonowanie.

W najbliższym czasie pozycjonowanie w wyszukiwarce CYLEX będzie zależne od statusu profilu (infromacja ta ukazuje się po zalogowaniu). Im wyższy status, tym lepsza pozycja w wyszukiwarce. Status profilu będzie wzrastał wraz z ilością informacji zawartych w wizytówce. Opinie dotyczące firmy również wpłyną korzystnie na status profilu.

18. Jak działają Wyniki szukania Rich?

Jeśli wstawisz Widget Cylex na swoją stronę internetową, dołączymy do niego zgodnie z wymogami Google również różne Markups, aby przedstawić pełną opinię na temat Twojej firmy. Przy następnym skanowaniu Twojej strony www Google zarejestruje je i powinien Twoje strony, te które zawierają Widgeta, razem z opinią i przydzielonymi Twojej firmie gwaizdkami pokazać w swoich wynikasz wyszukiwania.