Warsztat
Klient ABC , opublikowano ponad 13 lata temu
Serwis na Madalińskiego - ok, bez zarzutów, ogólne wrażenie - Pozytywne. Jednak serwis na Ku Słońcu - jestem zawiedziony.
Po przeprowadzce do Szczecina szukałem jakiegoś dobrego mechanika. Znajomy polecił ABC. Przy zakupie nowego auta podjechałem na przegląd jesienny na ul. Madalińskiego. Po małych poślizgach czasowych udało mi się przejść przegląd jesienny wraz z oględzinami auta, do wymiany tarcze hamulcowe i klocki tylnie. Poza drobnymi rzeczami jak brakująca żarówka podświetlenia tablicy rejestracyjnej, bez zastrzeżeń. Co do stanu zawieszenia zostałem zapewniony, że wszystko jest ok, dostałem nawet wydruk komputerowy. Wszystko fajnie.
Jednak postanowiłem pojechać również na przegląd do ABC Ku Słońcu (już po zmianie tablicy rejestracyjnej) aby i tam dać chłopakom szansę zobaczymy co potrafią (przebieg samochodu zwiększył się 400 km).
Przeszedłem przegląd auta i na protokole wskazano do wymiany ? tylna poduszka skrzyni biegów, łączniki stabilizatora (2 szt.), tuleje wewnętrzne wahaczy wzdłużnych, tuleje tylnych zwrotnic - obie itp. Zaproponowano mi wymianę na nowe + robocizna - cena bagatela ponad 1000 zł. Szok - odmówiłem wymiany w w/w serwisie, kupiłem części samodzielnie w jednym z szczecińskich sklepów samochodowych i dzień później pojechałem 100km do swojego mechanika sprawdzić , skąd takie różnice w 2 przeglądach tej samej firmy (różne oddziały). Ten obejrzał części - stwierdził, że nic nie widzi z tego co było na przeglądzie za 149 zł. Na moją prośbę wymienił - 2 łączniki stabilizatora, pomyślałem ? ?skoro już kupiłem to wymianie? i tu szok tylko 1 miał lekki luz, 2 był sprawny ? został również zdemontowany jednak z tą różnicą, że odłożyłem go na gorsze czasy. Wymieniłem od razu poduchę pod skrzynią biegów (okazało się, że jest również - podobnie bez żadnych uszkodzeń, odłożona na gorsze czasy). Całe szczęście nie zdążyłem kupić wszystkich wymienionych części, które wskazał serwis Ku Słońcu.
Podsumowując - polecam ABC jednak to znajdujące się na ul. Madalińskiego (nie miałem okazji sprawdzać na Derdowskiego chociaż kto wie czy nie zawitam również do nich;). Mechanicy serwis Ku Słońcu - albo nie znają się na robocie albo naciągają niedoświadczonych klientów - w przypadku poważnego serwisu samochodowego nie wiem co gorsze?
Korzystam z warsztatu tej firmy od kilku lat i jestem zadowolony. Naprawiają solidnie, informują wcześniej o nadchodzącym badaniu technicznym. W razie potrzeby na czas naprawy dają samochód zastępczy za nieduże pieniądze.