Dezynfekcja jest to odkażanie w celu zniszczenia drobnoustrojów i ich przetrwalników. Dezynfekcja niszczy formy wegetatywne mikroorganizmów ( bakterii, wirusów, grzybów ). Przeważnie dezynfekuje się przedmioty i powierzchnie użytkowe. Do odkażania można użyć metody chemicznej, termiczno-chemicznej i fizycznej. Najczęjściej stosowaną metodą jest metoda chemiczna.
http://www.odi.pl/firma/zaklad-higieny-sanitarnej-krzysztof-lusiak,orhsca/
http://www.zumi.pl/3273540,Zaklad_Higieny_Sanitarnej_Lusiak_Krzysztof,Chelm,firma.html#aboutPage