Dezynsekcja polega na tępieniu szkodliwych owadów (zwłaszcza pasożytniczych jak: muchy, komary, pchły, wszy, pluskwy i karaluchy), ich jaj i larw, ze względów sanitarnych i gospodarczych. W szerszym znaczeniu niszczenie stawonogów w ogóle.Dezynsekcję można wykonać przez zastosowanie środków fizycznych (para, ogień, gorące powietrze, promieniowanie ultrafioletowe), mechanicznych (wyłapywanie, trzepanie, oczyszczanie), chemicznych (środki owadobójcze) i biologicznych (zwalczanie za pomocą innych organizmów żywych). Najczęściej stosowaną metodą jest metoda chemiczna. Wykonuje się ją poprzez rozpryskiwanie środków owadobójczych w miejscach występowania szkodliwych owadów. Jest to metoda w dużym stopniu skuteczna.http://zhs-chelm.pl/
Dezynsekcja.
22 lutego 2017
Opublikowane przez Zakład Higieny Sanitarnej